Обласний методичний online hub «Методологія та методика позашкільної освіти»

«Сьогодні ми всі проходимо через випробування. Але насправді в нас просто немає іншого вибору – вистояти, перемогти, відродитися і допомогти нашим дітям пройти через цей досвід. Якщо залишаться рани на душі – це не страшно, рани обов’язково загояться. Але для того, щоб наші діти були щасливими у щасливій країні, потрібна ця битва, у якій в кожного з нас є своє місце» – це переконання практичного психолога Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості Аліни Аханкіної. І це переконання вона активно реалізує в практиці роботи з допомоги дітям пройти через виклики війни.

Протягом навчального року у всіх гуртках Палацу проведені практичні заняття-тренінги зі збереження психічного та емоційного стану. «Стрес та шляхи його подолання під час війни», «Зниження тривожності дітей через війну. Ігри та вправи на зниження тривожності»,  «Стабілізація емоційного стану дітей під час війни» – така тематика занять  для вихованців гуртків відділу художньої творчості, які пройшли у квітні і до яких доєднались понад 200 вихованців. Діти активно опрацьовували навички самодопомоги під час стресу – дихальні та телесні вправи, що допомагають заспокоїтися та зняти напругу.

Завідувачка художнього відділу, докторка філософії Валентина Орєхова за підсумком проведених занять-тренінгів зазначила: «У нинішній ситуації надзвичайно важливо зберігати спокій та психологічну рівновагу наших дітей. Багато з них переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу та паніку. Дуже корисною є практика навчання підлітків гідно виходити зі стресових станів та долати наслідки негативних впливів, використовуючи внутрішні та зовнішні ресурси. Заняття-тренінги, проведені практичним психологом ОПДЮТ Аліною Аханкіною, допомагають навчити дітей піклуватися про себе, покроково та практично впроваджувати навички та методи подолання психологічних наслідків сьогоденних подій. Аліна Олександрівна запропонувала корисні поради, як опановувати себе, допомогти близьким, підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах. Ці практики, допомагають вихованцям краще розуміти свої почуття, бути більш спокійними та врівноваженими. Впевнена, що постійна, принаймні систематично організована практика проведення таких занять, покращить контроль за деструктивними емоціями і діями, допоможе подолати стрес та його наслідки».

Допомагаємо повернути радість дітям та зберегти миті щасливого дитинства.