Декоративно-ужиткове мистецтво є джерелом духовного розвитку особистості. Основне завдання відділу полягає у формуванні та розвитку художньо-естетичного смаку та світогляду у вихованців, відповідно до їх потреб та інтересів, розвивати їх творчі здібності, зберегти традиції образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва українського народу.
Керівники гуртків образотворчого мистецтва та декоративно-ужиткової творчості
Завідувач відділу образотворчого мистецтва та декоративно-ужиткової творчості – Куракова Тетяна Василівна.
Основні напрямки діяльності відділу
- надання допомоги з навчально-виховної роботи спрямованої на трудове, естетичне виховання дітей засобами народного мистецтва, на вивчення традицій рідного краю, залучення дітей до освоєння традиційних ремесел, народних промислів;
- проведення заходів (виставок, екскурсій, зустрічей з майстрами, тематичних акцій), формування естетичного світогляду і бережного відношення до сучасного мистецтва серед дітей та молоді.
Метою роботи відділу є створення умов для розвитку творчої особистості та формуванні її соціального досвіду, патріотичного виховання підростаючого покоління, надання знань та світоглядних уявлень, пропаганди здорового способу життя, створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, пошуку здібних обдарувань та їх підтримці, надання безкоштовної позашкільної освіти всім бажаючим, що сприятиме її доступності широкому колу дітей.
У відділі працює 22 гуртка, які представлені яскравою палітрою сучасного ужиткового та образотворчого мистецтва, за наступними напрямами та техніками:
- З художньої вишивки
- Випалювання по деревині
- Вишивка стрічками
- Народна творчість
- Бісероплетіння
- Макраме
- Образотворче мистецтво
- Флористика
- Українська народна іграшка
- Виготовлення іграшок-сувенірів
Відділ допомагає керівникам гуртків та педагогам, надає практичні та методичні рекомендації (семінари, майстер-класи, круглі столи), сприяє збереженню та відновленню художніх традицій.
Наші керівники і вихованці беруть участь та перемагають у всеукраїнських та обласних конкурсах, фестивалях, виставках дитячих робіт. Участь у різноманітних заходах, пошук і вивчення культурної спадщини українського народу відкривають для наших вихованців шлях до багатої духовної скарбниці, сприяють розвитку їхньої духовності та національної самосвідомості.
Саме у нас можна оволодіти найцікавішими, найсучаснішими знаннями та техніками, виготовляти чудові іграшки, малювати, працювати з папером та солоним тістом, створювати чудові картини та сувеніри.