Учнівське самоврядування

Обласна рада лідерів учнівського самоврядування Учнівське самоврядування Донеччини Публікації План роботи обласної ради лідерів учнівського самоврядування Проєктна діяльність

Донецька обласна рада лідерів учнівського самоврядування

Обласна рада лідерів учнівського самоврядування – це добровільне незалежне об’єднання міських/районних осередків дитячого самоврядування.

Рада є нейтральною до будь-якого політичного руху, може співпрацювати, реалізовуючи певні проєкти, з політичними об’єднаннями, але при цьому залишатися аполітичною. Керується у своїй діяльності Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України “Про об’єднання громадян” та “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, чинним законодавством.

Учнівське самоврядування функціонує з метою забезпечення виконання учнями своїх обов’язків і захисту прав й сприяє гармонійному розвитку особистості, формуванню навичок майбутнього організатора, керівника.

Метою діяльності Ради є:

  1. Активізація процесу діяльності органів дитячого самоврядування на рівні громад.
  2. Захист прав та інтересів дітей на різних рівнях.
  3. Створення умов для самореалізації дітей та учнівської молоді, залучення її до участі у прийнятті рішень на рівні громад та загальноосвітніх чи позашкільних закладів.
  4. Всебічна реалізація дітьми та підлітками своїх інтересів, здібностей, прав та свобод на засадах загальнолюдських цінностей.
  5. Поширення серед дітей та учнівської молоді інформації про шляхи захисту своїх прав та свобод.
  6. Налагодження контактів, обмін інформацією, координація дій учасників ради та реалізація спільних проєктів.

Рада взаємодіє з державними установами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об’єднаннями, які дотримуються демократичних і гуманістичних принципів, співпрацює з батьками дітей та підлітків.

Рада є представницьким органом і складається з голови Ради, заступників та робочих органів, які організовують його діяльність та голів комісії.