Учнівське самоврядування

Публікації Візитівки членів обласної ради старшокласників

Донецька обласна рада лідерів учнівського самоврядування

Лідери учнівського самоврядування

Обласна рада лідерів учнівського самоврядування – це добровільне незалежне об’єднання міських/районних осередків дитячого самоврядування.

Рада є нейтральною до будь-якого політичного руху, може співпрацювати, реалізовуючи певні проекти, з політичними об’єднаннями, але при цьому залишатися аполітичною. Керується у своїй діяльності Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України “Про об’єднання громадян” та “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, чинним законодавством.

Учнівське самоврядування функціонує з метою забезпечення виконання учнями своїх обов’язків і захисту прав й сприяє гармонійному розвитку особистості, формуванню навичок майбутнього організатора, керівника.

Метою діяльності Ради є:

 1. Активізація процесу діяльності органів дитячого самоврядування на рівні області, міст, районів та навчальних закладів.
 2. Захист прав та інтересів дітей на різних рівнях.
 3. Створення умов для самореалізації дітей та учнівської молоді, залучення її до участі у прийнятті рішень на рівні області, міст, районів та загальноосвітніх чи позашкільних закладів.
 4. Всебічна реалізація дітьми та підлітками своїх інтересів, здібностей, прав та свобод на засадах загальнолюдських цінностей.
 5. Поширення серед дітей та учнівської молоді інформації про шляхи захисту своїх прав та свобод.
 6. Налагодження контактів, обмін інформацією, координація дій учасників ради та реалізація спільних проектів.

Рада взаємодіє з державними установами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об’єднаннями, які дотримуються демократичних і гуманістичних принципів, співпрацює з батьками дітей та підлітків.

Рада є представницьким органом і складається з голови Ради, заступників та робочих органів, які організовують його діяльність та голів комісії.

Донецька обласна рада лідерів учнівського самоврядування  працює над проектами рекомендованими для реалізації на всіх рівнях учнівського самоврядування Всеукраїнською радою старшокласників:

 • «Схід та Захід- разом!» (в рамках проекту «Рух лідерів +»);
 • Всеукраїнська екологічна ініціатива «Зробимо Україну чистою»;
 • Патріотичного спрямування «Лідер-патріот своєї країни»;
 • «Ми – разом» (підтримка дітей з особливими потребами);
 • Всеукраїнська естафета учнівської молоді «Прапор доброчинності».