Туристсько-краєзнавчий напрям

пропонує унікальну можливість на власні очі побачити красу рідної природи, ознайомитися з історією, культурою, народними традиціями різних куточків України, перевірити свою витривалість, фізично і морально загартуватись під час великих і малих подорожей.

Гурток «Торське наукове товариство»

Гурток «Торське наукове товариство»

Керівник гуртка: Поух Людмила Йосипівна

Вихованці гуртка: діти 15-20 років

Місце роботи гуртка: ВСП НАУ СК НАУ, м. Слов᾿янськ

Творче кредо керівника: «Завдяки історичній пам᾿яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою» (М. Грушевський)

Графік роботи гуртка:

Понеділок: 14:45-16:45

Вівторок: 13:30-15:30

Середа: 13:30-15:30

Четвер: 13:30-15:30

Субота: 10:00-14:20

Інформація про гурток:

Гурток «Торське наукове товариство» об’єднав студентів Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету в корпоративну групу дослідників історії рідного краю. Історичне краєзнавство є одним із джерел збагачення вихованців гуртка знаннями про історію рідного краю, засобом виховання почуття патріотизму, формування громадянських понять і якостей.

Історико-культурна спадщина Слов’янського району вражає своїм багатством та різноманітністю, має таємниці, потребує вивчення, дослідження і збереження. Саме історичне краєзнавство містить в своєму арсеналі всі інструменти для реалізації цих завдань.

Заняття гуртка спрямовані на формування у вихованців системного мислення, поглиблення знань, умінь, і навичок з історії України, всесвітньої історії, географії, культурології та турисько-краєзнавчої роботи.

Консультації, робота в архівах, музеях, бібліотеках, робота з каталогами, тематичні лекції в музеях, заповідниках, практичні заняття, експедиції, екскурсії, індивідуальні і групові проекти – складові навчально-виховного процесу.

На заняттях гуртка використовуються інноваційні технології за авторською методикою, а саме технологія навчання як дослідження, проектна технологія, технологія міжпредметних зв’язків, технологія викладання контраверсійних та уразливих питань з історії. Застосовуються різноманітні засоби навчання: наочні посібники, картографічний матеріал, архівні документи, технічні засоби навчання.

Вихованці гуртка «Торське наукове товариство» втілюють інтегровані знання з історичного краєзнавства в творчу, креативну науково-дослідницьку діяльність по створенню персоніфікованої історії Слов’янщини з найдавніших часів до сьогодення. Наукові творчі надбання юних дослідників сприяють відтворенню історичної правди, збереженню культурної спадщини рідного краю та гідно поповнюють її скарбницю. Предметні, соціально-громадянські компетенції сприяють формуванню освіченої та навченої особистості, вихованню патріота і громадянина європейської України.

Досягнення

─ І місце у конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» за відеофільм «Сузір’я талантів. Народжених за джерела поетичного Сіверського Дінця» (Слов᾿янськ, 2018);

─ ІІІ місце у конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» за науково-дослідницьку роботу «Тор – брама у два світи» (Слов᾿янськ, 2018);

─ ІV місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт по лінії МАН за історико-дослідницький проект «Час збирати каміння…» (Слов’янськ 2018);

─ Диплом Лауреата ІХ Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю в шанування воїнів України «Розстріляна молодість» в номінації «Література та кіномистетство» (Житомир, 2018);

─ І місце у Всеукраїнському відкритому літературно-музичному фестивалі вшанування воїнів «Розстріляна молодість» за відеофільм «Незламні духом, Нездоланні, і часу, навіть, непідвладні» (Житомир, 2020);