Дослідницько-експериментальний напрям

сприяє залученню   вихованців до науково-дослідницької, конструкторської, експериментальної та винахідницької роботи в різних галузях науки і техніки, а також створенню умов для творчого самовдосконалення та виявлення, розвитку й підтримки юних талантів та обдарувань.

Гурток «Українська мова»

Сушко Оксана Іванівна гурток "Українська мова"

Керівник гуртка: Сушко Оксана Іванівна (кандидат філологічних наук)

Вихованці гуртка: учні 9-11 класів

Місце роботи гуртка: Олексієво-Дружківська СЗОШ-І №13

Творче кредо керівника: “Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити” (В.О. Сухомлинський)

Графік роботи гуртка:

Вівторок: 16:10-18:10

Середа: 16:10-18:10

Четвер: 15:50-17:50

П’ятниця: 15:50-17:50

Субота: 12:00-16:10

Інформація про гурток:

“Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу.” Олесь Гончар

Досягнення

За відносно нетривалий період роботи вихованці гуртка досягли певних успіхів, а саме:

− брали активну участь у загальношкільних виховних заходах: «До тебе я, Тарасе, йду», «Мова – то предків надбання, мова – багатство моє», «Та не можуть душу зігрівати, ті, що не палають, не горять»;

− долучилися до організації віртуальної виставки нових надходжень «Куферок особливих книг»;

− підготували для учнів молодших класів віртуальну подорож «Країна, яку я мрію відвідати»;

− були учасниками Всеукраїнського фестивалю «Єдина родина» (конкурс читців);

− брали участь у міських заходах із нагоди 200-літньго ювілею Михайла Петренка, виступивши з літературно-мистецькою композицією «Блакитне небо Михайла Петренка» перед мешканцями і гостями Слов’янська;

− брали участь у П’ятих Всеукраїнських молодіжних Ольжичевах читаннях (м. Миколаїв), де успішно захистили свої творчі проекти, а також виступили перед учасниками цього заходу з композицією «Щира мамина молитва як оберіг від ворожої кулі», присвяченою воїнам АТО;

− активно долучалися до науково-пошукової роботи, захищаючи власні праці, подані на конкурс МАН, а також через публікації своїх статей у збірці «Пошуки. Знахідки. Відкриття!» (укладеною за ухвалою науково-методичної ради Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості);

− власні бачення наповнення поняття рідна мова окремих вихованців було включено в доповідь «Функціонування української мови на Донеччині», оприлюдненої керівником гуртка під час вебінару «Рідномовна і багатомовна освіта в контексті сталого розвитку суспільства», ініційованого Національною Академією педагогічних наук України, Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих, кафедрою юнеско «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка (лютий, 2018 р.).


Гурток «Літературна творчість»

Жижченко Л.Б. Гурток Літературна творчість

“Наша мова – то і є одежа нашого духу, або ще краще – яскравий вираз всього того, що нас вражає, що ми почуваємо, про що думаємо-гадаємо, того, що ми зовемо духом або душею.” 

Панас Мирний

Керівник гуртка: Жижченко Лариса Борисівна (кандидат філологічних наук)

Вихованці гуртка:  учні 8-11 класів

Місце роботи гуртка:  Комунальний заклад «Билбасівська опорна ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Творче кредо керівника: Література вчить, як на світі жить

Графік роботи гуртка:

Понеділок: 14:30-18:35

Середа: 14:30-18:35

Субота: 10:00-14:05

Інформація про гурток:

Вихованці гуртка «Літературна творчість» беруть активну участь у громадському житті центру дитячої та юнацької творчості. Регулярно проводяться інтелектуальні вікторини, на яких демонструють свої знання з української літератури. Яскравим показником науково-дослідницької діяльності є виступи вихованців на щорічній конференції «Пошуки. Знахідки. Відкриття», яка проводиться при Донецькому центрі дитячої та юнацької творчості.

Для розвитку творчих здібностей проводяться заняття «У майстерні письменника», на яких розглядаються кращі твори з доробку майстрів слова (класиків чи письменників-сучасників) або ж організовуються зустрічі з поетами, прозаїками, драматургами.


Гурток «Українська мова»

Гурток «Українська мова» Полякова Т.В.

“Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості.”

Іван Огієнко

Керівник гуртка: Полякова Тетяна Василівна (кандидат філологічних наук )

Вихованці гуртка:  учні 8-11 класів

Місце роботи гуртка: Комунальний заклад «Билбасівська опорна ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Творче кредо керівника: “Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити” (Василь Сухомлинський)

Графік роботи гуртка:

Понеділок: 14:30-18:35

Середа: 14:30-18:35

Субота: 10:00-14:05

Інформація про гурток:

Вихованці беруть активну участь у громадському житті обласного палацу дитячої та юнацької творчості. Регулярно проводяться інтелектуальні вікторини, на яких демонструють свої додаткові знання з української мови. Яскравим показником науково-дослідницької діяльності є виступи вихованців на щорічній конференції «Пошуки. Знахідки. Відкриття», яка проводиться при Донецькому центрі дитячої та юнацької творчості.