ВЕКТОР РОЗВИТКУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ВИКЛИКИ ЧАСУ

Семінар директорів ЗПО 2018

Відповідно до плану роботи департаменту освіти та науки облдержадміністрації та Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості 5-6 вересня 2018 року у м.Святогірськ відбувся обласний навчально-методичний семінар-практикум директорів ЗПО художньо-естетичного напряму. У доповіді директора Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості Ольги Михайлівни Канзюби «Вектор розвитку позашкільної освіти: виклики часу» визначено нові орієнтири в системі освіти, пріоритетні проблеми та перспективи розвитку позашкільної освіти на Донеччині. Позашкільна освіта є важливим фактором забезпечення соціальної стабільності і справедливості у суспільстві шляхом створення умов для успішності кожної дитини незалежно від місця проживання і соціального статусу родини.

Директор ДонОПДЮТ О.М.Канзюба

Професіоналізм керівника ЗПО залежить від знань сучасного освітнього менеджменту. Проблема «Паблік рілейшнз – рушійний механізм управлінської діяльності» була висвітлена у лекції-презентації кандидата педагогічних наук, завідувача методичного відділу Соколенко Т.М. Активністю та цілеспрямованістю на створення конкурентоздатного освітнього простору вирізнилась трендова студія, де відбувся взаємообмін інноваційною практикою управлінської діяльності.  Для збереження та подальшого розвитку позашкільної освіти важливо знаходити нові підходи, сучасні форми роботи, впроваджувати нові проекти з урахуванням потреб суспільства, інтересів дітей та їх батьків в окремо взятому регіоні, місті, селищі.

завідувач методичного відділу Т.М.Соколенко

Зацікавленість, актуалізація знань, практичний досвід, креативність стали складовими  тренінгу з менеджменту освіти «Успішний управлінець»: команди визначали поняття «імідж», складові успіху управлінця, фактори здорового морально-психологічного клімату у закладі, створювали портрет ефективного менеджера.

Функції управлінської діяльності

Доповідь про підсумки роботи з проведення обласних масових заходів за 2017/2018 навчальний рік завідувача відділу масових заходів та організації дозвілля  Гордієнко П.Г. стала взірцем ретельної аналітичної роботи керівника.

завідувач відділу масових заходів та організації дозвілля П.Г.Гордієнко

Про механізм захисту Почесних звань МОН «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив» розповіла секретар обласної оглядової комісії з питань присвоєння, підтвердження та позбавлення Почесних звань МОН України, завідувач відділу художньої творчості Шнурко О.М.

«Всередині нас криються потенційні творчі можливості й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал» – саме такого висновку дійшли учасники семінару-практикуму.