Обласний семінар-практикум з декоративно-ужиткового мистецтва

Обласний семінар-практикум з декоративно-ужиткового мистецтва (майтер-класи)

1 грудня  2017 року  на базі Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва Донецьким обласним палацом дитячої та юнацької творчості був проведений обласний семінар-практикум з декоративно-ужиткового мистецтва для керівників гуртків та голів міських та районних методичних об’єднань позашкільних навчальних закладів за темою: «Реалізація творчого потенціалу особистості в процесі відродження національних українських традицій в народних мистецтвах». Захід відбувся з метою збереження та примноження  традицій українського народу, виявлення власного ставлення до мистецтва як засобу духовного становлення, здійснення творчої діяльності в мистецькій сфері.

Обласний семінар-практикум з декоративно-ужиткового мистецтва

У роботі семінару взяли участь понад 30  педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів області. До учасників з вітальним словом звернулась виконуюча обов’язки директора Донецького ОПДЮТ Ольга Михайлівна Канзюба, директор комунального закладу Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва Ганна Володимирівна Петриєнко-Полухіна, , методист міського методичного кабінету управління освіти Бахмутської міської ради Віта Вікторівна Шепотько. Вони зазначили, що декоративно-ужиткове мистецтво є важливою складовою у формуванні моральних, етичних та естетичних поглядів людини, побажали всім присутнім плідної праці, натхнення,  невичерпної енергії й нових ідей.

Майстер-клас Лялька-мотанка від Ятченко В. М.

В рамках семінару-практикуму відбулося знайомство з роботою Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва. Екскурсію провела Архипова Тетяна Володимирівна, завідувач методичним кабінетом Центру, де розповіла про основні напрями роботи закладу.

Ятченко В. М. з вихованцями

Учасники семінару взяли участь в майстер-класах:

  • з валяння вовни «Зимовий гість», Ткаченко Алли Романівни, керівника гуртка «Сувенір» Бахмутського МЦДЮ;
  • з вишивки стрічками «Улюблені аромати» (виготовлення саше з сухими травами), Коваленко Олени Олександрівни, керівника гуртка «Чарівниця» Бахмутського МЦДЮ;
  • з виготовлення ляльки-мотанки «Берегиня», Ятченко Валентини Миколаївни, керівника гуртка «Іграшка» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Завідувач методичного відділу Стукало Н.Л.

Учасники семінару обмінялися думками та враженнями після участі в майстер-класах, кожен з яких став випробуванням своїх творчих сил і навичок.

Обласний семінар-практикум з декоративно-ужиткового мистецтва (нагородження)

Твори ужиткового мистецтва відображають художні традиції нації, світобачення, світосприйняття і художній досвід народу, зберігають історичну пам’ять. Народне мистецтво – це минуле, що живе в сьогоденні, це культурна пам’ять народу, невід’ємна від найглибших спрямовань сучасності.