Обласний методичний online hub: «Методологія та методика позашкільної освіти»

Попри складнощі воєнного часу, освітній методичний фронт діє! Це доказали педагоги обласного Палацу та педагоги-позашкільники міст Краматорськ, Лиман, Покровськ, Бахмут, Селидове, Новогродівка та Іллінівської територіальної громади.

В рамках обласного методичного online hub третій вівторок місяця – методичний консалтинг. Методистом методичного відділу ОПДЮТ Оксаною Ліхутою презентовані матеріали моделі Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості «Заклад, дружний до дитини».

Моделювання як методологічний принцип і метод наукового пізнавання дозволяє нам через ідеальне створення системи, її структури визначити напрями управлінської діяльності для прийняття адекватного рішення за конкретних умов.

В основу  моделі «Заклад, дружний до дитини» покладено філософію дитиноцентризму. Висвітлено показники, складові та критерії цілісного благополуччя дитини. Представлено цільові проєкти ДонОПДЮТ: «Благополуччя дитини», «Стоп агресія! антибулінг», «Виховуємо громадянина-гуманіста», «Всі ми різні, всі ми рівні».

Слухачі дійшли загального висновку: модель «Заклад, дружний до дитини» спрямована на забезпечення цілісного благополуччя дитини шляхом створення необхідних умов для її особистісного розвитку, упорядкування сприятливого освітнього середовища, налагодження партнерської взаємодії учасників освітнього процесу.