«День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу»

Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
У цей день весь світ згадує жахливі події 1944-го року, коли, за вказівкою вождів тоталітарного радянського режиму, примусово депортували кримських татар у віддалені регіони, а з ними й представників інших національних меншин.

Ми вшановуємо  памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова і однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року.

Події 44-го року визнано геноцидом кримськотатарського народу. Депортація кримських татар з півострова під час Другої світової війни почалася 18 травня 1944 року і тривала до початку червня. Підставою для цього стали претензії в нібито “масовій зраді та колабораціонізмі” під час окупації фашистськими військами.

За офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тис. кримських татар, за татарським джерелами – понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації.

Однак, історія повторилась… Після віроломної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися до рідного Криму.

Кожен може вшанувати пам’ять жертв геноциду кримських татар хвилиною мовчання 18 травня з 12:00 до 12:01 за київським часом.