«Одвічний предків талісман»

Щороку третього четверга травня українці по всьому світу та солідарні з Україною іноземці одягають вишиті сорочки і святкують День вишиванки.

Вишиванка є кодом нації й нагадуванням про багату культуру, що пов’язує українців зі своєю історією. Це символ краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації.

Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам’ять роду, вірність і любов. В Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи свою любов, мрії та світлі надії, щоб діти йшли у світ з маминим благословенням.

У цей день, якщо ти знаходишся в Україні або поза її кордонами, одягни вишиванку, нехай вишиті орнаменти та узори нагадують тобі про рідну домівку та Батьківщину, зігріють твою душу теплими спогадами.

До відзначення Дня вишиванки в Україні Донецьким обласним палацом дитячої та юнацької творчості проведені обласний фоточелендж «Одвічний предків талісман» та обласна відеогалерея «З вишиванкою по світу», до яких долучилося понад 1500 учнів закладів освіти Донеччини.

Переглянути роботи можна на сторінці «Позашкілля Донеччини» у соціальній мережі «Facebook» за хештегом: #вишиванкаталісман2023 #вишиванкасвіту2023 #ДОПДЮТ