«Всесвітній день письменника»

Кожному любителеві слова, звичайно ж, відома і перша спроба пера. Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Не залишились осторонь і вихованці гуртків «Українська мова» та «Літературна творчість» (керівники: доценти Тетяна Полякова та Лариса Жижченко).

Як виникло свято? Рішення було прийнято на 48 конгресі Міжнародного ПЕН-клубу, який відбувся в 1986 році. ПЕН-клуб був заснований в Лондоні в 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими буквами англійських слів Poets – поети, Essayists – есеїсти, Novelists – романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – в перекладі з англійської – ручка.

Година спілкування відбулась у творчій та доброзичливій атмосфері. Допитливі мовознавці та пошановувачі літературного слова довідались про історію свята, цитували крилаті вислови відомих митців про поезію, а також занурились у чарівний світ письменництва від давніх часів до сьогодення.