«Великодні дзвони»

Великдень – великий день – свято перемоги світла над темрявою, що знаменує пробудження природи від зимового сну. Прадавні українці цього дня вшановували весняне сонце, звертались до нього з молитвами, просили зігріти землю, зростити урожай і не спалити його. На пошану сонцю і духам роду, які повертались з вирію на поля, пеклися обрядові хліби з пшеничного борошна – паски, розписувались яйця. Яйце і зерно в народній міфології тісно повʹязані із новим життям, яйце також уособлює будову Всесвіту, яєчний жовток – прообраз сонця.

З метою розширення знань вихованців про святкування Великодніх свят; відродження звичаїв та обрядів нашого народу; виховання у дітей почуття любові до свого народу в гуртках («Літературна творчість», керівник Лариса Жижченко; «Українська мова», керівник Тетяна Полякова; «Економічне краєзнавство», керівник Людмила Скорописова) відбулася година спілкування «Звичаї та обряди українського народу: Великодні дзвони».

Під час спілкувпння вихованці здійснили віртуальну подорож планетою, з якої довідалися, як зустрічають свято Великодня у світі. Докладніше розглянули традиції святкування Великодня в Україні.

Вітаємо всіх із світлим і радісним святом – Великоднем!

Нехай чудесне свято Пасхи принесе любов та світло у ваші родини, щирість та добро у взаємини, а головне – здоровʹя і мир!