![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Logotip-1024x768-1.jpg)
18 лютого в режимі онлайн відбувся обласний збір лідерів учнівського самоврядування «Учнівське самоврядування – практична школа демократії». В зборі взяли участь голови всіх 22 міських, районних, селищних рад учнівського самоврядування, які працюють на базі закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму, та їх координатори.
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Zbir-lideriv-Uchnivskogo-Samovryaduvannya-2021-1-1.jpg)
Підгрунтям збору стала презентація Міжнародного проєкту М18: «Менш 18 – Ми можемо більше!», яка чітко визначила: кожен з нас здатен вирішувати долю своєї держави, свого міста, села. Також представлена низка проектів, мета яких не тільки просвітництво, а й набуття навичок здійснення ефективних змін у соціумі. Актуальними були презентації голів рад учнівського самоврядування Іллінівської сільської ради та Олександрівської ОТГ про партнерство учнівського самоврядування та органів місцевого самоврядування. Цікавою є співпраця лідерів м. Дружківка з місцевою владою у форматі Дитячої Дорадчої Ради при міському голові.
![Збір лідерів Учнівського Самоврядування 2021](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Zbir-lideriv-Uchnivskogo-Samovryaduvannya-2021-4.jpg)
Сучасна демократія вимагає від громадян усвідомлення власної ролі і значення у життя суспільства і відповідних дій. Соціально-спрямована діяльність була презентована учнівським самоврядуванням Краматорська та Великоновосілківської селищної ради.
![Збір лідерів Учнівського Самоврядування 2021](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Zbir-lideriv-Uchnivskogo-Samovryaduvannya-2021-3.jpg)
Учасники зборів дійшли висновку, що саме участь в учнівському самоврядуванні надає можливість набути досвіду взаємодії, вирішення різних питань, прийняття рішень і відповідальності за них, а також активної участі у громадській діяльності.
![Збір лідерів Учнівського Самоврядування 2021](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Zbir-lideriv-Uchnivskogo-Samovryaduvannya-2021-2.jpg)