Сама вразлива категорія мирного населення під час бойових дій – діти. Жорстока реальність довкола, високий рівень стресу і тривоги залишають у дітей глибокі травми на все життя.
«Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни?» – такою була проблематика психологічного консалтингу для батьків вихованців гуртків відділу «Школа раннього гармонійного розвитку дитини «Радість». Протягом трьох зустрічей практичний психолог Аліна Аханкіна презентувала матеріали щодо психологічної безпеки дітей, надавала практичні рекомендації щодо підтримки їх психологічного здоров’я, відповідала на конкретні питання, які хвилюють батьків. Психолог визначила, що діти мають великий ресурс життєвої стійкості і у деяких, навпаки, може відбутися так зване «посттравматичне зростання»: зміцнення психологічного стану, покращання вміння адаптуватись до зовнішніх змін. І тому так важливо яку підтримку дитина отримує від близьких дорослих.
Психолого-педагогічна допомога дитині, яка переживає горе, вимагає від дорослих не володіння конкретними формами спеціально організованої психотерапевтичної допомоги, а уміння в межах повсякденного життя допомогти їй пережити горе, підтримати, запобігти розвитку неврозів. Оволодіння такими прийомами доступно і необхідно батькам, педагогам, всім дорослим, які працюють з дітьми і можуть зустрітися з ситуацією, коли дитині потрібна допомога, підтримка, розуміння.