Обласний семінар-практикум «Технологія розвитку критичного мислення»

8 грудня відбувся обласний семінар-практикум «Технологія розвитку критичного мислення». У заході, попри труднощі сучасних проблем в енергетиці,  взяли участь 32 педагоги закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму.

Організатори-гуманітарно-науково-технічний відділ Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Метою проведення семінару-практикуму було поглиблення знань педагогів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму щодо базових принципів розвитку критичного мислення вихованців, місце цих понять у сучасному освітньому процесі та способи їх залучення в освітній процес.

Розвиток критичного мислення є важливим як для дітей, так і для дорослих, бо у світі, де має місце інформаційна війна та фейкові новини, важливо вміти розпізнавати інформацію, аналізувати джерела і мотиви, приймати зважені рішення та обгрунтовувати їх.

Критичне мислення – не просто технологія навчання, а спосіб мислення сучасної людини. Розглянуто питання щодо особливостей планування занять за означеною технологією, окремо виділивши найпопулярніші прийоми, методи для кожного з його етапів.

Педагоги Палацу (Марина Бурлачка, Тетяна Полякова, Людмила Скорописова, Оксана Ліхута) презентували досвід роботи щодо використання в освітньому процесі педагогічних технологій, які допомагають навчити вихованців критично мислити, вирішувати проблеми, виходячи за межі очевидної відповіді.

Для практичного опрацювання з теми семінару педагогам запропоновано поділитися особистим досвідом.