ОБЛАСНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ONLINE HUB «Методологія та методика позашкільної освіти»

13 лютого в рамках обласного методичного online hub відбувся едьютон «Методологія соціалізації», у якому взяли участь 76 педагогів-позашкільників художньо-естетичного напряму з Добропільської, Білозерської, Покровської, Лиманської, Курахівської, Дружківської. Старомлинівської, Новогродівської, Мирноградської, Костянтинівської, Часовоярської, Слов’янської громад – педагогів, які прагнуть виховати соціалізовану дитину, здатну адаптуватися до суспільства та взаємодіяти з іншими людьми.

Методологія соціалізації – це «нитка Аріадни», яка спрямовує педагогів до пошуку надійних та ефективних підходів соціалізації, показує основні принципи та засоби соціалізації.

Педагоги опрацювали критерії соціалізації: спілкування, соціальні навички, поведінкові стандарти, культурна свідомість, ідентифікація ролей. Проаналізували фактори, які впливають на соціалізацію. Загальним став висновок щодо процесу соціалізації: «Ставши дорослою, дитина тоді зуміє легко вчитися в соціумі, коли вона матиме правильну поведінку, переборе невпевненість в собі та вмітиме вирішувати конфлікти з людьми».