«29 січня – День пам’яті героїв Крут»

29 січня в Україні відзначається День пам’яті Героїв Крут.105 років тому відбувся бій між українськими військовими курсантами та військовими червоної армії. 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу у живій силі, бронепотягах та артилерії.

Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців української сторони. Українці затримали росіян на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір.

У Крутах поклав свої голови цвіт української шкільної молоді. Увійшла у вічність інтелігенція – юнаків – ентузіастів української національної ідеї. Крути – це бій за майбутнє, майбутнє України. І цей бій триває.

Донецьким обласним палацом дитячої та юнацької творчості проведена обласна акція-вшанування «Крути. Бій за майбутнє», до якої доєдналось понад 500 вихованців закладів позашкільної освіти Донеччини.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. Тепер від нас залежить результат остаточної перемоги, яку Україна чекає з 1918 року.

Переглянути роботи вихованців можна на сторінці «Позашкілля Донеччини» у соціальній мережі «Facebook» за хештегом: #Крутибійзамайбутнє2023 #ПозашкілляДонеччини