15 вересня – Міжнародний день демократії 

Міжнародний день демократії за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2007 року відзначається 15 вересня. Мета цього дня – привернути увагу до того, наскільки цінними для кожної особистості є свобода думки та дотримання прав людини. Головні принципи демократії, захисту прав та свобод пересічного громадянина наголошують в статуті ООН: «… своє прагнення жити у мирі з усіма народами і урядами, сповнені рішучості захистити свободу, спільну спадщину своїх народів і їхню цивілізацію, засновану на принципах демократії, свободи особистості й верховенства права…».

Українська держава, за всіма формально-юридичними ознаками, до яких, зокрема, входять Конституція України, виборче право та виборча система, є демократичною. За підтримки міжнародного товариства наша держава продовжує втілювати ідеали свободи, поваги до прав людини, принципи чесних та вільних виборів, відповідно до Загальної декларації прав людини.

Сьогодні наша держава, її Збройні Сили не на словах, а на ділі боронять демократію. У Міжнародний день демократії українські військові, при підтримці партнерів, країн-членів НАТО стримують намагання Російської Федерації нав’язати світу свої «принципи демократії»: тероризм, анексія, військові злочини, тортури, фейкові референдуми, фальсифіковані вибори на окупованих територіях, системне порушення прав людини, знищення свободи слова тощо. Війна в Україні консолідувала всі розвинені демократичні держави для того, щоб вибороти справедливість та протистояти нахабній російській автократії.

Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості приєднується до «Тижня громадянського суспільства», проголошеного розпорядженням Кабінету Міністрів України. Протягом 11 – 17 вересня будуть проведені у різному форматі заходи з ознайомлення, поширення, пропаганди принципів, чинників сучасної демократії, можливостей активної участі педагогів та вихованців у формуванні демократичної культури як важливої складової громадянського суспільства. Ці матеріали об’єднані в інформаційному журналі «Тиждень громадянського суспільства» і всі зацікавлені можуть ознайомитись з ними на  сторінці «Позашкілля Донеччини» на Фейсбук та сайті Палацу.

Плекаймо та виборюємо демократію для України!