«Всеукраїнський лідерський збір 2024»

27 травня на платформі Microsoft Teams відбувся традиційний Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування, анансований українським державним центром позашкільної освіти, присвячений Дню Захисту Дітей.

Тридцять молодих активістів з різних куточків країни мали можливість поділитися своїми досягненнями та успіхами, викликами та труднощами, які вони подолали, про нові навички та знання, що здобули за цей рік.

Донецьку область представив  Кирило Пономаренко, президент учнівського самоврядування «Бахмутська республіка». В своїй промові «Чого навчив мене цей рік…» він наголосив на кількох ключових моментах, які стали для нього справжніми уроками життя. Цей рік навчив його важливості взаємопідтримки та єдності. Він розповів, як учнівське самоврядування об’єдналося для вирішення різних викликів і як кожен член команди був готовий допомогти і підтримати один одного в складні моменти. Саме Кирило і його команда стали ініціаторами збору коштів на ЗСУ іменні Дмитра Чернявського героя України! Для підтримки психологічної стійкості однолітків проводив онлайн тренінги у Бахмутських школах, де розглядався емоційний фон людини, а діти виконували практичне завдання «Міст над прірвою». Також створено онлайн  фільм «Вкрадене Різдво», а для учнів молодшої школи мультфільм «Писанка», всі ці проєкти є у вільному доступі на Ютубі та Фейзбуці.

Особливу увагу Кирило приділив патріотизму та гордості за свою країну. «Цей рік нагадав нам, що ми – українці, сильний і незламний народ. Пам’ятаймо, про нашу історію, культуру та традиції і будемо готові захищати нашу незалежність», – сказав він.

Виступи лідерської молоді були наповнені натхненням, мудрістю та вірою в перемогу світла над темрявою, добра над злом, мріями про гармонійний і справедливий світ для всіх, де кожна дитина має рівні можливості для розвитку, кожен голос почутий, а зусилля визнаються і цінуються.

Саме молодь будує нову, успішну та квітучу Україну! Це наше майбутнє, наша гордість і наша надія!