![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/000000001637749854862-1-1024x574.jpg)
24 листопада 2021 року в Донецькому обласному палаці дитячої та юнацької творчості в онлайновому форматі відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Інклюзивна освіта: філософія та практика», в якому взяли участь педагоги закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму області, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, та зацікавлені означеною темою. Метою проведення семінару-практикуму було визначення стратегій і підходів навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах закладу позашкільної освіти.
У ході роботи семінару-практикуму завідувач гуманітарно-науково-технічного відділу Олена Гриненко висвітлила низку питань: ключові аспекти розуміння інклюзії, основні складові інклюзії, нормативно-правове забезпечення інклюзивного навчання в умовах закладу позашкільної освіти, категорії дітей з особливими освітніми потребами, особливості організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти.
Актуальні питання інклюзивної освіти, розглянуті на семінарі-практикумі, викликали активне обговорення серед педагогів та змотивували до пошуку ефективних шляхів їх вирішення, адже сьогодні інклюзивна освіта є не лише однією з фундаментальних засад розвитку освіти України, але й філософією розуміння участі людини в житті суспільства.
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/1637749854850-1024x572.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/1637749822242-1024x638.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/1637749854862-1024x588.jpg)