Обласний семінар-практикум «Виховуємо юного громадянина-патріота»

10.05.2023 року відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків дітей дошкільного віку «Виховуємо юного громадянина-патріота». Організатори – відділ «Школа раннього гармонійного розвитку дитини «Радість» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості. У заході взяли участь 23 педагоги закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму із Слов’янської, Краматорської, Добропільської, Покровської (Родинське), Часів Ярської, Селидівської (Українськ), Великоновосілківської територіальних громад.

В умовах сьогодення як ніколи гостро постає питання громадянсько-патріотичного виховання дітей. Діти дошкільного віку – не виключення, а саме у цьому віці закладається підґрунтя для виховання юного патріота. Виховання на кращих зразках патріотизму та любові до рідної України – запорука зростання сміливого, вільного, незламного громадянина-патріота. На семінарі акцентовано увагу на формуванні ціннісного ставлення особистості до своїх Батьківщини, держави, народу, нації.

Як практику організації роботи з дітьми дошкільного віку презентовано проєкт «7 особливих сил-символів українців», який реалізується в умовах гурткової роботи Палацу. Батьківщина (рід, родина), мова та культура, працьовитість, віра, волелюбність, сміливість, незламність – саме ці риси притаманні українцям і саме вони стали визначальними у формуванні блоків проєкту. Так, блоки «Мова і культура – крила українського народу» (Марина Росада), «Незламність – це про українців» (Оксана Ушаткіна), «Наш дух не вбити і волю не зламати. За нами – діти й Україна-мати!» (Алевтина Прохода) розкриті через використання засобів, форм, методів освітньої діяльності, влучних для роботи з дітьми дошкільного віку.

Учасникам семінару запропоновано поділитися досвідом з громадянсько-патріотичного виховання у своїх закладах. Наш дух не вбити і Волю не зламати. За нами – діти й Україна-мати!