Обласний семінар-практикум «Дитяча фантазія та її роль у творчому розвитку дошкільника»

21 грудня відбувся обласний семінар-практикум «Дитяча фантазія та її роль у творчому розвитку дошкільника». У заході взяли участь 32 педагоги закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму. Організатори – відділ «Школа раннього гармонійного розвитку дитини «Радість» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості (завідувач Вероніка Приймак).

Тема надзвичайно актуальна і це доводить вся історія людської цивілізації: фантазія є її рушійною силою, наріжним каменем освіти, винахідництва, прогресу. Людина з фантазією здатна креативно вирішувати стаючи перед ним завдання, нестандартно виходячи з неоднозначних ситуацій, створювати нове, творчо себе виявляти світу.

Фантазія – це особливий метод мислення, який активно формується у дитини починаючи з малих років. У психології сенситивним для розвитку фантазії вважається саме дошкільний вік і тому перед педагогами постає супер-завдання – активно розвивати дитячу фантазію, яка є двигуном майбутнього. Фантазувати – значить творити. І як це зробити, ефективно презентували керівники гуртків Палацу Аліна Аханкіна, Алевтина Прохода, Оксана Ушаткіна. Також запропоновано педагогам поділитися своїми доробками щодо розвитку фантазії у дошкільників.

«Фантазія – це найцінніша якість, великий дар людини, реальний капітал у будь-якій галузі його життєдіяльності» – такого висновку дійшли учасники семінару.