![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/24-Den-slov-yanskoyi-pysemnosti-i-kultury.jpg)
Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб, що проникає всюди й дає можливість людині пізнати світ. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.
За ініціативи Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості до Дня слов’янської писемності і культури було проведено обласний онлайн-челендж «Як парость виноградної лози, плекайте мову…», до якого долучилися понад 80 вихованців закладів освіти Донецької області.
Вихованці розміщували відео з декламуванням приказок, фразеологізмів, віршів про мову та висловами відомих українських діячів, рядки яких сповнені любові та поваги до рідної мови. Переглянути світлини можна на сторінці «Позашкілля Донеччини» у соціальній мережі «Facebook» за хештегом #моваоснова .
Писемність і культура – це поняття взаємопов’язані та невід’ємні. Вони є не лише необхідністю для людини, а й показником народності, важливою складовою ідентичності українців.
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-25.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-8-2.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-7-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-6-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-5-5.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-4-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-3-5.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-2-5-1024x724.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-1-5-1024x724.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/kyrylo_mefodij_820x360.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/photoGridMaker_20220524_181505334-1024x1024.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/photoGridMaker_20220524_181655369-1024x1024.jpg)