Обласний фоточелендж «Вишиванка-символ України, символ кожної родини»

Щорічно в третій четвер травня, відзначається Всесвітній день вишиванки – загальнонаціональне свято, яке покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. Українська вишиванка – це національна святиня, один із символів українського народу, знак пам’яті про історичну спадщину. Вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. День вишиванки сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Реалії сьогодення внесли свої корективи у життя, проте 19 травня кожен українець, чи то в Україні, чи то за кордоном, може одягнути вишиванку і показати єдність, незламність і красу українського народу.

За ініціативи Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості до Всесвітнього дня вишиванки, з метою виховання любові та шанобливого ставлення до національних традицій, народної вишивки й історичного костюма,  було проведено обласний фоточелендж «Вишиванка-символ України, символ кожної родини, до якого долучилося понад 450 вихованців закладів освіти Донецької області.

Учні, педагоги, батьки розміщували свої світлини у національному вбранні, записували відеопривітання до свята, проводили тематичні майстер-класи, які розміщені на сторінці «Позашкілля Донеччини» у соціальній мережі «Facebook» з хештегом #ВишиванкасимволУкраїни.

Вітаємо всіх із цим чудовим святом самобутньої, барвистої вишиванки. Нехай День вишиванки зітре кордони і об’єднає українців по всьому світу, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення. Нехай  одягнена вишиванка наділяє свого господаря силою та оберігає його. Бажаємо зміцнення української ідентичності заради процвітання України!

Перемоги й миру нам! Все буде Україна!

#ВишиванкасимволУкраїни