![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-4-3-1024x724.jpg)
Щорічно в третій четвер травня, відзначається Всесвітній день вишиванки – загальнонаціональне свято, яке покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. Українська вишиванка – це національна святиня, один із символів українського народу, знак пам’яті про історичну спадщину. Вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. День вишиванки сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
Реалії сьогодення внесли свої корективи у життя, проте 19 травня кожен українець, чи то в Україні, чи то за кордоном, може одягнути вишиванку і показати єдність, незламність і красу українського народу.
За ініціативи Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості до Всесвітнього дня вишиванки, з метою виховання любові та шанобливого ставлення до національних традицій, народної вишивки й історичного костюма, було проведено обласний фоточелендж «Вишиванка-символ України, символ кожної родини, до якого долучилося понад 450 вихованців закладів освіти Донецької області.
Учні, педагоги, батьки розміщували свої світлини у національному вбранні, записували відеопривітання до свята, проводили тематичні майстер-класи, які розміщені на сторінці «Позашкілля Донеччини» у соціальній мережі «Facebook» з хештегом #ВишиванкасимволУкраїни.
Вітаємо всіх із цим чудовим святом самобутньої, барвистої вишиванки. Нехай День вишиванки зітре кордони і об’єднає українців по всьому світу, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення. Нехай одягнена вишиванка наділяє свого господаря силою та оберігає його. Бажаємо зміцнення української ідентичності заради процвітання України!
Перемоги й миру нам! Все буде Україна!
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-22.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-21.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-20.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-19.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-18.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-17.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-16.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-15.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-14.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-13-1.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-12-1.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-11-1.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-10-1.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-9-1.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-8-1.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-7-3.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-6-3.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-5-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-3-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-2-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/MyCollages-1-4.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/281822992_716662142709196_4968454726999225599_n.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/281605838_168233982257100_863785618490365842_n.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/281512458_716662102709200_5657979673235636968_n.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/281445386_716662196042524_525901832559608436_n.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/281296269_168233985590433_1747928757319643037_n.jpg)