Хліб-сіль на рушнику підносимо, На гостини всіх ласкаво просимо

Хліб-сіль на рушнику

Поєднання двох напрямів у гуртковій роботі – це цікава форма проведення занять як для дітей так і для керівників гуртків. Бінарне заняття «Ой, рушник, рушничок» проведено керівниками гуртків художньо – естетичного напряму ДОПДЮТ ( «Чарівні фарби» Ушаткіною О.Ю.) та оздоровчого напряму «Карамельки» Ратинською І.В. ) допомогло розширити  уявлення  дітей про один із символів українського народу ‒ вишитий рушник.  Вихованці з цікавістю узнали про різні види рушників (рушник-утирач «грайлик» та «росяничка») та про використання вишитих рушників у побуті.

Керівник гуртка «Карамельки» Ратинська І.В. вміло розвивала у дітей гнучкість, пластичність, граціозність і вишуканість в рухах під час

пересування по колу в різних напрямах (парами  і по одному, перешикування в шеренгу, ланцюжок); уміння виразно рухатися відповідно до характеру музики. Почуття ритму сприяло закріпленню знань про вид декоративно-прикладного мистецтва ‒ вишивання (елементи орнаменту, кольори), вміння створювати візерунок за мотивами української вишивки.

Дітей зустрічала  господиня з хлібом-сіллю на рушнику

Хліб-сіль на рушнику підносимо,                                                                                                               

На гостини всіх ласкаво просимо.

Українська хата, різноманіття вишитих рушників, українські прислів’я та  звичаї пов’язані в народі з вишиванням та значенням рушників, вдало поєднали керівники з сучасністю. Вихованці з цікавістю переглядали  слайди  презентації «Українські рушники». Теоретичні відомості переходили  у пальчикову гімнастику «Рушничок», танцювальну композицію «Ой рушник, рушничок», танець «Український борщ», музично – рухливу гру «Голка та нитка» тощо.

Творчість, фантазію, вміння поєднувати кольори і форми – все це знадобилося гуртківцям для художньої роботи «Прикрась свій рушничок». Малята з натхненням прикрашали візерунками рушники.

Веселий настрій та посмішки дітей, інформація подана в ігровій формі – це основні компоненти вдало проведеного сучасного гурткового заняття!

Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику
Хліб-сіль на рушнику