«Її величність мова»

Словом калиновим квітни,  рідна мово,

І про нас нащадкам вістку донеси.

Ці чудові поетичні рядки стали лейтмотивом виховного заходу до Міжнародного дня рідної мови – одного із важливих свят календаря, адже для народу рідна мова – не просто засіб спілкування, а щось вкрай важливе, сокровенне.

У Міжнародний день рідної мови вихованці гуртків «Українська мова» та «Літературна творчість» (керівник – кандидат філологічних наук, доцент Оксана Сушко) мали чудову нагоду говорити про свою рідну українську мову з методистом відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти й заразом поетесою Вікторією Щербатюк, яка завітала до них на свято й розповіла про те, яка багата наша мова на синоніми, як гарно римуються слова, вплітаючись у поезії. А ще Вікторія Станіславівна запропонувала всім учасникам святкової зустрічі самим долучитися до написання віршів за метафорою. Приємно, що однією із переможниць цього творчого поєдинку стала вихованка гуртка «Літературна творчість» Єлизавета Житнік, яка креативно підійшла до завдання й отримала солодкий приз від поетеси.

Завершилося свято  словами одного з авторів книги «Мова і нація» Василя Іванишина: «Живе наша мова – і наш голос звучить у вселенському хорі народів, бо живий наш дух, наша історія, наша єдність».