«Громадянська парламентська просвіта в умовах війни: зміст, форми, технології»

16 травня 2022 року відбулося засідання  експертного круглого столу з нагоди 32-ї річниці українського парламентаризму, ініційоване Освітнім центром Верховної Ради України. До відеоконференції на платформі ZOOM долучилася методист Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості Яна Добрострой.

У заході взяли участь народні депутати України, представники виконавчої гілки влади, просвітницькі організації. Під час дискусії розглянули основні питання: роль суб’єктів політики у становленні громадянської парламентської просвіти під час воєнного стану; перспективи розвитку в майбутньому; результати аналітичного огляду законодавчих актів і нормативних документів, які визначають цілі та завдання громадянської освіти у змісті загальної середньої освіти в Україні. Народні депутати окреслили коло нагальних проблем сьогодення: парламентський вимір освіти в умовах війни, робота парламентаріїв у галузі освіти, законодавча ініціатива та власна взаємодія з громадськістю.

Підсумовуючи, констатували, що взаємодія державних інститутів з інститутами громадянського суспільства є умовою існування правової демократичної держави та визначальною ознакою сучасного парламентаризму в Україні.