«День пам’яті жертв політичних репресій»

19 травня, в третю неділю травня, в Україні згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року на вшанування десятків тисяч людей, розстріляних комуністичним режимом, сотень тисяч кинутих у в’язниці й табори, на заслання чи примусове психіатричне лікування, відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

Кількість цих мучеників Україні досі неможливо підрахувати!

Ми вшановуємо пам’ять громадян України ― усіх людей, хто під час радянської окупації нашої держави зазнав нелюдського знущання червоної москви!

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Починаючи з 2014 року та під час широкомасштабного вторгнення росії терор і політичні переслідування знову стали реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора.

Катування, розстріли без суду й слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів — все це принесли з собою в Україну російські війська.

Вічна пам’ять кожному й кожній, хто постраждав у межах злочинної політики огидної імперії!

Ми пам’ятаємо!

Б’ємось за волю й гідність людини у вільній державі!

Слава Україні!