Як святкували День Європи на Донеччині

День Європи

19 травня 2018 року, на площі Шибанкова в м. Покровську відбулося обласне святкування Дня Європи. У цей день на площю Шибанкова з’їхалися делегації всіх міст, районів і об’єднаних громад Донеччини. Програма заходу розпочалася зі святкової ходи вулицями Покровська. Його учасники несли прапори 28 країн Євросоюзу. Офіційну частину заходу відкрили голова Донецької облдержадміністрації, голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Іванович Жебрівський, командувач Об’єднаними силами генерал-лейтенант Сергій Іванович Наєв, повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану та почесний консул Болгарії в Україні Сергій Семенович Желєв.

День Європи

Пізніше розпочалась презентація культур країн Євросоюзу районами і містами Донецької області. Донецький обласний палац в цьому році  представляв Україну. Відвідати українську національну оселю запрошували господарі: справжній чоловік -добродушний та щедрий козак і привітлива господиня – Солоха. Вони розповідали про побут, головні та найсвятіші місця у оселі, про посуд, українську піч, рушники та вишиванки, освіту, Запорізьку січ та її походження, Конституцію, про солов’їну українську мову. Запрошували гостей скуштувати варенички, символ української кухні – сало та запашний, смачний і дуже корисний борщ, різновидів якого існує безліч.

День Європи

Першими та довгоочікуваними гостями в українській автентичній хаті були керівник обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівський П. І., консули країн Євросоюзу, голови райдержадміністрацій, міські голови. Господарі райдужно зустріли гостей, розповіли про особливості рідної домівки, пригостили присутніх чарочкою та частували найсмачнішими українськими стравами. Відвідала українську хату та привітала присутніх зі святом директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Надія Володимирівна Оксенчук.

День Європи

Яскравим доповненням заходу були виставка-ярмарок та майстер-клас з виготовлення сувенірної продукції. Наш обласний Палац разом з мешканцями і гостями міста виготовляв ляльки-мотанки, які ще у давнину виконували функцію сакральних оберегів.

День Європи

Фестиваль країн Євросоюзу тривав в Покровську весь день. Дякуємо за вирій гарних емоцій, раді долучитися до великого святкування, що об’єднує наші серця та підіймає бойовий дух українців!