Петро Яцик казав: «За добрі знання рідної мови будемо платити великі премії. Те, що дорого коштує, високо й цінується». У престижності винагороди віддзеркалюється престижність знання рідної мови.
Багата і милозвучна наша рідна українська мова . Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура. Мова є душею нації, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора – літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди та поглиблювалось під пером Івана Котляревського, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Хорошою традицією стало проведення індивідуальних занять із вихованцями гуртків «Українська мова» (керівник гуртка кандидат філологічних наук Тетяна Василівна Полякова) та «Літературна творчість»(керівник гуртка кандидат філологічних наук Лариса Борисівна Жижченко) на базі Билбасівської опорної ЗОШ та відвідування родин із творчими тематичними бесідами.
Так, батьки вихованця гуртків задоволені тим, що їхній син, Архипенко Сергій, із захватом відвідує персональні заняття з літературної творчості та української мови. Молода сім’я цікаво спілкується, вважаючи, що тиждень української мови – це не лише свято, а й створення нових поглядів у НУШ.
У дружньому педагогічно-сімейному колі було обговорено питання про значення української літератури та Шевченкового слова у сьогоденні.