![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/MyCollages-4-1.jpg)
Вони вистояли тоді, щоб ми були сьогодні,
щоб ми перемогли сьогодні і жили у
вільній самостійній державі!
Невід’ємною складовою генетичної пам’яті українського народу, символом героїзму та самопожертви молодого покоління українців у боротьбі за незалежність є бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року. Ця визначальна подія обезсмертила українське студентство, що було сповнене героїчного духу захисту щойно проголошеної самостійної України.
З метою розширення знань вихованців про трагічні події січня 1918 року під Крутами, зміцнення патріотичних почуттів, формування історичної пам’яті, виховання гідності та поваги до борців за незалежність України, у гуртках гуманітарно-науково-технічного відділу Донецького ОПДЮТ («Європейський клуб», «Економічне краєзнавство», керівник Людмила Скорописова, «Юні правознавці» і «Рідний край», керівник Марина Бурлачка) було проведено тематичні виховні заходи: бібліографічний огляд «Крути – день перед вічністю», історичний квест «Герої Крут – для нащадків взірець». Діти дослідили історичні події періоду І радянсько-української війни та під час проходження 7 станцій квесту продемонстрували міць своїх знань і витривалість. Пам’ятаймо про трагічну загибель студентського куреня під Крутами, що стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/MyCollages-2-3-1024x683.jpg)
![](https://donopdut.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/MyCollages-1-3.jpg)