День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковане 9 листопада 1997 року Указом Президента України. За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ» (1113 р.).
9 листопада по всій країні традиційно проводяться різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію рідної мови: радіодиктант національної єдності, конкурси знавців української мови, круглі столи, диспути, виховні години.
Не залишилися осторонь і вихованці гуртків «Веселинка» та «Школа юного ведучого» Парасковіївської СЗОШІ І-ІІІ ст. № 40, керівники Борщ С.В., Пухальська Л.О., які провели годину духовності «Мова рідна, слово рідне» у формі історичного круїзу. Діти рушили у дивовижну подорож сторінками становлення рідної мови, де на них чекала гра «Писемне асорті», вікторина «Легенда про мову», турнір «Вірші про мову». Вихованці пригадали граматичні, лексичні та фонетичні особливості української мови, познайомилися з притчами, легендами та казками про мову, читали улюблені вірші українських поетів. Свято подарувало незабутні емоції і бажання пізнавати невичерпні багатства рідної мови.